Google Moja Firma – niezbędnik dla każdego biznesu

Michalina Bujas, UX Designer

Nie jest tajemnicą, że wyszukiwarka Google to absolutny monopolista na naszym rynku (w Polsce korzysta z niej 93% internautów*). Wyniki wyszukiwania, które wyświetla nam Google zazwyczaj oparte są o naszą lokalizację. Dlatego lokalne wyniki wyszukiwania mają kluczowe znaczenie w pozyskiwaniu nowych klientów. Korzystając m.in. z konta Google Moja Firma, każdy przedsiębiorca może uaktualnić informacje na temat swojego biznesu w internecie.

"Firmy, które dodają zdjęcia do swoich profilów, uzyskują o 42% więcej zapytań o wskazówki dojazdu w Mapach Google i o 35% więcej kliknięć w witrynie niż firmy, które tego nie robią."

~Google

Google Moja Firma to bezpłatne narzędzie, umożliwiające zarządzanie wizerunkiem Twojej działalności w wyszukiwarce Google oraz w Mapach Google. Konto w Google Moja Firma (GMF) jest podstawą skutecznego marketingu internetowego, ponieważ diametralnie wpływa na polepszenie widoczności Twojego biznesu w wyszukiwarce. Z drugiej strony, brak GMF może być powodem dla którego potencjalni klienci nie są w stanie znaleźć Twojej oferty w internecie.

Jak to działa?

Przyjmijmy że, zależy nam na zakupieniu kwiatów w Katowicach, w Mapach Google wpiszemy hasło “Kwiaty Katowice”, lista biznesów, które pojawią się po prawej ekranu to wizytówki, wyświetlające informacje z kont GMF. Wizytówka biznesu będzie również widoczna dla klientów, którzy poprzez wyszukiwarkę Google, będą szukali naszej działalności, przykładowo po jej nazwie i lokalizacji (np. Enlighten Katowice). W tym przypadku, w lewym górnym rogu widoku wyszukiwarki, pojawi się wizytówka naszego biznesu.

Każdy użytkownik może bezpłatnie utworzyć własny profil Google Moja Firma, ale wizytówka może również pojawić się w przeglądarce bez inicjatywy właściciela. Zdarza się że, wizytówki są tworzone automatycznie przez moderatorów Google, w tym przypadku nie posiadają administratora – do momentu weryfikacji.

Główne zalety posiadania konta Google Moja Firma

01.

Klienci zazwyczaj wyszukują konkretnych informacji: np. adres i wskazówki dojazdu, godziny otwarcia oraz kontakt. Uzupełniając informacje w swojej wizytówce, możesz w prosty sposób uatrakcyjnić swoją ofertę. Jeśli nie podajesz tego typu informacji w przeglądarce, a udziela ich Twoja konkurencja, może to zadecydować o wyborze klienta.

02.

Wizytówka pozwoli Ci również na wyeksponowanie Twoich mocnych stron. Możesz dodawać filmy i zdjęcia – np. przedstawiające Twoją firmę, zespół, produkty lub działalność.

03.

Jak podaje Google: Firmy, które dodają zdjęcia do swoich profilów, uzyskują o 42% więcej zapytań o wskazówki dojazdu w Mapach Google i o 35% więcej kliknięć w witrynie niż firmy, które tego nie robią. Tak więc, atrakcyjność wizualna Twojej wizytówki przekłada się na ilość wartościowych leadów. Ponadto firmy publikujące materiały dobrej jakości – mają szansę na lepsze pozycjonowanie w przeglądarce Google.

04.

W ramach wizytówki klienci mogą wystawiać Ci opinie. Jest to duża zaleta, ponieważ firmy które posiadają opinie klientów są wyżej pozycjonowane. Ponadto, masz możliwość odpowiadania na recenzje, co jest szczególnie przydatne, jeśli trafi Ci się nieprzychylna opinia.

05.

Szczególną zaletą konta Google Moja Firma są statystyki. Możesz dowiedzieć się jak znajdują Cię klienci i co jest dla nich istotne. Możesz również śledzić informacje o liczbie wyszukiwań Twojej firmy, przychodzących połączeniach telefonicznych i zapytaniach o trasę. Ponadto statystyki Google Moja Firma pokażą Ci skąd pochodzą Twoi klienci oraz, które zdjęcia zostały przez nich zauważone.

Wiesz już czym jest narzędzie Google Moja Firma i jakie są jego podstawowe zalety. Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami. Bardzo chętnie odpowiemy na Twoje pytania i chętnie pomożemy w konfiguracji wizytówki Twojej firmy.

Enlighten to Agencja Interaktywna & Software House z samego serca Górnego Śląska. Pomagamy firmom poprawić ich wizerunek w sieci. Specjalizujemy się w tworzeniu stron www, aplikacji webowych, fotografii i filmie.

ul. Tadeusza Kościuszki 38/14, 40-040 Katowice

hello@enlighten.pl

729 191 053

NIP: 6342954906

Skontaktuj się z nami